اسفنج – ابر فرانسه پیروزی انتخابات انتخابات ریاست جمهوری

اسفنج – ابر: فرانسه پیروزی انتخابات انتخابات ریاست جمهوری اخبار بین الملل

گت بلاگز اخبار اقتصادی و بازرگانی آپارتمان‌های مناسب کف و سقف بودجه خانه‌اولی‌ها

طی ماه‌های اخیر به‌طور میانگین یک‌پنجم معاملات مسکن به واحدهایی که قیمت هر مترمربع از آنها در دامنه ۴ تا ۵ میلیون تومان بوده، تعلق داشته است. 

آپارتمان‌های مناسب کف و سقف بودجه خانه‌اولی‌ها

آپارتمان های مناسب کف و سقف بودجه منزل اولی ها

عبارات مهم : میلیون

طی ماه های اخیر به طور میانگین یک پنجم معاملات مسکن به واحدهایی که قیمت هر مترمربع از آنها در دامنه ۴ تا ۵ میلیون تومان بوده، تعلق داشته هست.

به گزارش دنیای اقتصاد ، نگاهی به مدل اعطای تسهیلات صندوق بعد انداز مسکن یکم در حال حاضر، تصویری از میانگین بودجه منزل اولی ها را به نمایش می گذارد که در قالب آن، زوجین علاوه بر دو فقره بعد انداز ۴۰ میلیونی در حساب سپرده صندوق یکم، به ۱۶۰ میلیون تومان تسهیلات نیز بعد از سپری شدن دوره یک ساله سپرده گذاری مجهز می شوند. بر این اساس کف بودجه عمده منزل اولی ها در حال حاضر ۲۴۰ میلیون تومان است که این رقم با اضافه شدن بعد انداز، اخذ دیگر وام های بانکی و نیز ودیعه ملک اجاری که منزل اولی ها در آن سکونت دارند، اغلب به ۳۰۰ تا ۴۰۰ میلیون تومان زیاد کردن پیدا می کند.

بر این اساس دامنه گزینش وسیعی پیش روی زوجین منزل اولی وجود دارد. در این بین با توجه به شرایط بودجه منزل اولی ها، اغلب آنها آپارتمان های ۶۰ تا ۸۰ مترمربعی را متناسب با میزان بودجه خود گزینش می کنند. مناطق بسیاری در شرق، غرب، مرکز و جنوب پایتخت قرار دارند که میزبان منزل های میان متراژ با سن بنای زیر ۱۵ سال که امکان اخذ تسهیلات یکم جهت آنها وجود دارد، هستند.

آپارتمان‌های مناسب کف و سقف بودجه خانه‌اولی‌ها

میانگین قیمت آپارتمان در مناطق متفاوت پایتخت کشور عزیزمان ایران در حال حاضر، چهار میلیون و ۶۰۰ هزار تومان است و بسیاری از زوجین نیز به دنبال واحدهایی در همین محدوده قیمتی هستند. کما اینکه طی چند ماه اخیر دست کم یک پنجم معاملات ماهانه پایتخت کشور عزیزمان ایران در دامنه مترمربعی ۴ تا ۵ میلیون تومان هست. در جدول زیر آپارتمان های میان متراژ در محدوده قیمتی ۲۴۰ تا ۴۰۰ میلیون تومان، متناسب با کف و سقف بودجه اغلب منزل اولی ها گردآوری شده است است.

طی ماه‌های اخیر به‌طور میانگین یک‌پنجم معاملات مسکن به واحدهایی که قیمت هر مترمربع از آنها در دامنه ۴ تا ۵ میلیون تومان بوده، تعلق داشته است. 

واژه های کلیدی: میلیون | تسهیلات | میلیونی | آپارتمان | اخبار اقتصادی و بازرگانی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs